تولید علم و نوآوری از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی

عضو هئیت رییسه دانشگاه پیام نور، با تاکید براینکه استفاده از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی باید مورد توجه مسئولین قرار بگیرد، گفت: تولید علم و نوآوری از مهم‌ترین دستاوردهای جهاددانشگاهی است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سیدمحمدرضا حسینی روز پنجشنبه (16 مرداد) همزمان با سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با حضور در جهاددانشگاهی واحد قم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، افزود: در پی فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی، جهاد دانشگاهی در 16 مرداد به‌منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی، به‌عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی تأسیس شد.
وی، اضافه کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی و برنامه‌ریزی فرهنگی تربیتی و ایجاد آمادگی فکری و مکتبی در قشر جوان به‌ منظور مقابله با غرب‌زدگی و انحرافات در چارچوب سیاست‌های فرهنگی کشور از مهمترین دستاوردهای این نهاد است.
مشاور رئیس دانشگاه پیام نور گفت: جهاددانشگاهی باید همه تجربه و توان خود را در راستای تحقق شعار امسال و عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب به‌کار گیرد.
حجت الاسلام حسینی دستور حضرت امام(ره) مبنی بر انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها را یادآور شد و افزود: این مهم به عنوان یکی از ضرورت‌های نظام به برکت همت جهادگران عرصه جهاددانشگاهی به بهترین شکل ممکن محقق شده است.
وی به پیشرفت‌های چشمگیر جهاد در بحث سلول‌های بنیادی اشاره و دستاوردهای این نهاد در زمینه پتروشیمی و شیمیایی، حوزه پزشکی و داروئی، فناوری و اطلاعات و علوم‌انسانی را بی‌نظیر دانست .
عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور، جهاددانشگاهی را از نهادهای نقش‌آفرین در انقلابی کردن و حفظ و گسترش ارزش‌ها در دانشگاه‌ها معرفی کرد و گفت: ورود ارزش‌های انقلابی به دانشگاه‌ها و جلوگیری از واردشدن ضربات و خسارت‌های علمی فراوان و جبران‌ناپذیر به دانشگاه‌ها، مرهون تلاش‌ها و جهادگری‌های این مجموعه انقلابی است.
حجت الاسلام حسینی گفت: بعد از شکل‌گیری انقلاب تنها مرجع‌ فرهنگی در دانشگاه‌ها جهاد دانشگاهی بود به طوری که صد در صد فعالیت‎های دانشگاهی بعد از انقلاب توسط این نهاد انقلابی صورت می‌گرفت.
وی ابراز امیدواری کرد تا با حمایت بیشتر از مسوولان مجموعه جهاد دانشگاهی قم در مسیر تجاری‌سازی طرح‌های خود به موفقیت بیشتری برسد و با حرکت جهادی زمینه رسیدن به مرز خودکفایی در بسیاری از حوزه‌های علمی کشور را فراهم کند.
عضو هئیت رییسه دانشگاه پیام نور، گفت: به جز مباحث علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی فعالیت‌های قابل تقدیری نیز در موضوعات مختلف فرهنگی داشته و با ارائه و اجرای طرح‌های مناسب فرهنگی زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را فراهم کرده است .

منبع: خبرگزاری ایسنا

کتاب ها و تالیفات